środa, 28 grudnia 2011

Pierwszy match. :D

Mam swój pierwszy match. ;D
Rodzinka z 4 dzieci: 2 chłopaków (11 i 5 lat) i 2 dziewczynki (6,5 i 3,5 roku) do tego pies i kot. ;o
 Rodzinka mieszka w Maple Grove - 25 minut od Minneapolis. Mama jest dentystką, a tata lekarzem.
W sumie nie bardzo mnie ta rodzinka do siebie przekonuje, są religijni (chodzą do kościoła w każdy weekend), a po za tym średnio miejsce mi odpowiada no i 4 dzieci w takim wieku, może być ciężko. Ale zobaczymy, czekam na telefon.

I tak jak obiecałam dodaję:
 • Video:

 •  Driving Letter (jakby ktoś potrzebował szablon, mniej więcej jak ma to wyglądać to pisać)

`Dear Host Family,
Since I have my driving license shorter than one year, I am writing to you to tell about my driving skills.
I have started my driving course in May 2011. I had 10 hours of theory and 30 hours of driving. After course I decided to buy extra 10 hours. So summing I have driven 40 hours.  During this course I have learnt to park, I was driving back, I was driving in the central part of city, in the suburbs, in the ways between cities. I am experienced in driving car with standard ("stick shift") transmission. I was driving in really diverse weather conditionals – during a sunny day, heavy rainy and in a dark.
Passing driving license exam is very difficult in Poland. First of all is driving forward and back. If I do this task correct, I can go to a city. There I have to show how I drive, park a car and turn back. It takes minimum 40 minutes. If I force a right of way or go on yellow (or red) light, I fail an exam. I have passed my exam in October.
I feel comfortable in the road traffic. I do not break the road traffic regulations. I am very careful driver. Now, I drive a few times in a week. I do not have my own car, but my grandmother lends her. I drive with grandparents and my sister.
I hope it will help you. I am sure that I can take responsibility for your children when they drive with me in the car.
Sincerely,
Kamila Chorazyczewska.`

 •  Kosztorys wyjazdu z CC:
 - opłata programowa ( w cenie ubezpieczenie podstawowe) : 1 490 zł
 - ubezpieczenie rozszerzone : 1 690 zł
 - wiza : 140 $ = ok. 490 zł
 - międzynarodowe prawo jazdy : 30 zł
 - zaświadczenie o niekaralności : 50 zł
 - paszport : 70 zł

                 razem : 3 820 zł ( ale trzeba jeszcze doliczyć koszt zdjęć do paszportu, koszty dojazdu do ambasady i na lotnisko oraz można dokupić kartę telefoniczną za 89 zł ).

 • Host Family Letter - mi się gdzieś zapodział, więc dodam w następnej notce, albo potem zrobię edit.
Pozdrawiam. :*

2 komentarze:

 1. Hej!
  Też jestem w CC, a kiedy planujesz wyjazd?
  W ogole świetne video!!! ja jeszcze swojego nie zrobilam, a mam otwarty już moj room wiec zobaczymy, narazie nie mam czasu na kręcenie filmiku-sesja nadciąga:). No i match! super-tylko no wlasnie 4 dzieci...ale wiek jest nie najgorszy:)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:)

  OdpowiedzUsuń
 2. No własnie mam nadzieje ze jakos w dwa tyg zrobie ten filmik:) bo chce na łyżwach i na basenie i jak jeżdże samochodem, a tez aż tak dużo czasu nie mam:(. No a jaka masz teraz rodzinke? skad? Ja mam nadzieje na NY i tylko na takie rodziny bede oczekiwac... zobaczymy, może sie uda:)

  OdpowiedzUsuń