Cost

1. Opłaty za dokumenty:
  • Wiza  512 zł + rozmowa telefoniczna, w celu umówienia się na rozmowę w ambasadzie 4,92 zł za minutę rozmowy (rozmowa trwa ok. 10 min.) + zdjęcie do wizy ok. 30 zł + przesyłka DHL ok. 25 zł  = czyli w sumie: 616 zł + koszty dojazdu do ambasady
  • Paszport  od 70 zł do 140 zł + zdjęcie do paszportu ok. 30 zł
  • Zaświadczenie o niekaralności 50 zł
  •  Międzynarodowe prawo jazdy 30 zł
2. Agencje:
 
  • Au Pair in America ( agencja, z którą jadę)
Koszt wyjazdu z APiA wynosi 1390 zł ( cena zawiera przelot do USA, ubezpieczenie podstawowe i szkolenie w Stamford przez pierwsze 4 dni). Jest możliwość dokupienia ubezpieczenia rozszerzonego w dwóch opcjach:
 (A) Travel and Sports Package (decreased baggage deductible, sports & travel month cover) za 490 zł
 (B) Medical Upgrade (no medical deductible, emergency dental coverage & increased medical coverage) 840 zł
Przy zakupie obu opcji jest rabat - 110 zł.

Jest to agencja angielska ( swoją siedzibę główną mają w Londynie). Zdecydowałam się na wyjazd z nimi, bo oferują więcej rodzin, koszt jest trochę niższy niż w Cultural Care, mają swoich polskich przedstawicieli, którzy są bardzo pomocni- szczególnie P. Iwona Budnik. Bardzo chętnie pomagają, tłumaczą wszystkie dokumenty na jęz. angielski jeśli jest taka potrzeba. Co więcej, dostałam zestaw słówek niezbędnych na sam początek dotyczący dzieci. :) Po za tym po zalogowaniu się na stronie i po znalezieniu Perfect Family macie Pre-departure training, który uważam za baaardzo pomocny. Zbieracie tam wszystkie informacje o rodzinie, położeniu, obowiązkach, celach w USA, jest tam opisane jak wychowywać dzieci w każdym wieku, opis chorób, więcej przydatnego słownictwa.
Zdecydowałam się na 1. zaproponowaną rodzinkę, ponieważ byłam już po 7 matchach w CC, i ten wydawał się być idealny. :) Wszystko działa bardzo sprawnie. Papiery wizowe z Londynu otrzymałam w 4 dni po akceptacji mnie przez rodzinkę.
Adres stronki : http://aupair.aifs.pl/
  • Cultural Care (agencja, w której byłam zarejestrowana od samego początku)
Jest to jedna z najbardziej znanych agencji zajmujących się programem Au-Pair, niestety ostatnio mieli bardzo mało rodzin- nie miałam żadnego matcha przez ok. 5 tygodni. Po za tym room miałam otwarty od 31.10.2011 i do czasu 28.04.2012 miałam tylko 7 rodzin na profilu.
Koszt wyjazdu z CC wynosi: 1490 zł (cena zawiera ubezpieczenie podstawowe, szkolenie na Long Island, koszt przelotu do USA) jest możliwość dokupienia ubezpieczenia rozszerzonego 1690 zł oraz na wypadek odmowy wizy 150 zł.
Tak jak pisałam wcześniej, zrezygnowałam z tej agencji z powodu braku rodzin.


* W obu agencjach jeśli spełnicie warunki programu- czyli będziecie pracować w USA jako Au-Pair 12 miesięcy i zrobicie 6 kredytów w szkole macie zagwarantowany bilet powrotny z najbliższego lotniska do Warszawy. W przeciwnym razie koszty powrotu musicie pokryć same.

*Obie agencje nie pobierają opłaty przed zdecydowaniem się na rodzinkę.


Prowork (agencja do której chciałam się zapisać, ale wycofałam się przed samym podpisaniem umowy)
Największy minus tej agencji to to, że trzeba zapłacić przed szukaniem jakichkolwiek rodzinek ok 300 zł.
Opłata za cały program to 750 zł dla firmy prowork i 100 $ płatne przed wylotem dla Amerykańskiej firmy AuPairCare. Prowork jest tylko pośrednikiem, więc jak znajdziecie sobie rodzinkę oni już nie mają z wami nic do załatwiania. W razie wszystkich problemów zgłaszacie się do przedstawicieli amerykańskiej agencji.
Koszt wyjazdu pokrywa lot do USA i ubezpieczenie rozszerzone. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz